مقالات

چگونه چسب کاغذ دیواری را از روی سرامیک پاک کنیم؟

پا کردن چسب کاغذ دیواری از روی سرامیک

تمام کارهایی که به نصب و نیاز دارد خصوصا نصب کاغذ دیواری ممکن است به هر حال در حین کار مقداری از چسب کاغذ دیواری بر روی زمین و روی سرامیک بریزد بنابراین برای پا ک کرد آن لازم است چاره ای بیندیشم تا به راحتی از این دغدغه آسوده باشیم اما لوازمی که برای تمیز کردن چسب کاغذ دیواری از روی سرامیک نیاز داریم شامل موارد زیر است:

آنچه شما برای پاک کردن چسب کاغذ دیواری از روس سطح سرامیک نیاز دارید:

اسفنج

سطل

حوله

صابون ظرفشویی مایع

جوش شیرین

کاردک

پارچه

نوار نقاش

دستکش لاستیکی

مرحله 1: یک محلول تمیز کننده درست کنید

یک سطل بردارید و آن را با آب داغ پر کنید. سپس یک قاشق غذاخوری صابون در ظرف مایع و یک قاشق غذاخوری جوش شیرین بریزید. خوب با هم مخلوط کنید.

مرحله 2: چسب را بردارید

دستکش لاستیکی خود را بپوشید، اسفنج را بردارید و سپس آن را در سطل محلول تمیز کننده خود فرو کنید. آب اضافی را فشار دهید و اسفنج را روی چسب بمالید. توصیه می کنیم در قسمت های کوچک کار کنید تا بتوانید قبل از سفت شدن مجدد چسب را جدا کنید. اجازه دهید محلول چند لحظه بماند، سپس از همان اسفنج (با کمی روغن ) برای پاک کردن چسب استفاده کنید. اگر چسب از سرامیک جدا نمی شود، از یک کاردک بتونه استفاده کنید و سرکه را به سطل خود اضافه کنید. نسبت باید یک فنجان سرکه به هر گالن آب در سطل باید باشد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید چسب ‌کاغذ دیواری

از یک روش دیگر هم می توان استفاده کرد به این صورت که سرکه را با آب جوش ترکیب کنید و روی آن اسپری کنید و بگذارید چند دقیقه بماند و سپس کاغذ را با چاقوی بتونه بتراشید. برای سهولت بیشتر، می توانید قبل از اسپری کردن کاغذ دیواری را نیز گرما دهید. آب داغ چسب کاغذ دیواری را شل می کند، در حالی که سرکه به حل شدن آن کمک می کند.

اگر هم حال و حوصله درست کردن محلول های گفته شده را ندارید می توانید از حلال های آماده چسب که به صورت اسپری موجود هستند برای تمیز کردن سطوح استفاده کنید در ادامه دو نمونه از این حلال های چسب را معرفی می نماییم:

به خاطر داشته باشید برای تمیز کردن سطوحی که از کفپوش های پی وی سی پوشانده شده اند استفاده از محلول سرکه توصیه نمی شود برای این کار حتما از متخصصین کار کفپوش مشاوره بگیرید چرا که ممکن است کفپوش ها به حلال های گوناگون از جمله سرکه واکنش نشان داده و آسیب ببینند.

بیشتر بخوانید: چسباندن کاغذ دیواری با 6 دستورالعمل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.